Volkswagen Bettle – Get Happy

Najpopularniejsze reklamy:

  None Found

Kolejna reklama na Super Bowl. Tym razem niemiecka marka, która nie tak często jak na rynku europejskim, ale również w Ameryce pojawia się. Volkswagen reklamuje model Bettle jako samochód dla optymistów.

Muzyka użyta w reklamie to: Jimmy Cliff – C’Mon Get Happy

Reklama:

Przy tej okazji może wspomnę

Co to jest Super Bowl?

I dlaczego jest to ważne wydarzenie nie tylko z czysto sportowej perspektywy.

Super Bowl to mistrzostwa, a właściwie finałowy mecz mistrzostw w futbolu amerykańskim – najpopularniejszym sporcie w Stanach. Każdy z nas zna nieco owalny kształt piłki futbolowej i pewnie też większość z nas zastanawiała się kiedyś, dlaczego football oznacza zupełnie co innego dla europejczyków. Rozgrywki prowadzone są od 1967 roku, a dzień (przeważnie jest to niedziela) finałowego meczu jest traktowany jak święto narodowe USA.

Tyle jeśli chodzi o sportowe znaczenie.
Wydarzenie ma jednak również ogromne znaczenie dla reklamy. Od lat największe firmy są w stanie zapłacić ogromne pieniądze tylko po to aby pojawić się w bloku reklamowym w przerwie meczu. Nic dziwnego. Średnio, w każdej sekundzie mecz ogląda 90 milionów osób (2,5 razy więcej niż cała ludność Polski), ale to nie wszystko, bo rozgrywki z 2012 roku obejrzało choć w części 167 mln osób (ponad połowa całej ludności USA). To nie lada gratka dla reklamodawców, trafić do tak rozległej publiczności nie jest łatwo. Z racji na rozmach meczu zakup bloku reklamowego jest coraz droższy i w tym roku, 30-sekundowy spot będzie kosztował 3,8 mln USD, co daje nam ok. 11 mln zł.
Reklama podczas Super Bowl to najdroższa forma reklamy telewizyjnej, ale firmy nie oszczędzają na reklamie i co roku specjalnie na zmagania dwóch najlepszych drużyn ligi NFL wypuszczają specjalnie wyprodukowane reklamy, a często są to nie tanie produkcje – każdy chce przykuć uwagę widza.

To co jeszcze mi się podoba przy okazji rozgrywek, to to, że żadna ze stacji nie ma monopolu na transmisje. Co roku jedna z trzech stacji (Fox, CBS, NBC) transmituje rozgrywki. To dosyć mądre, bo przecież taka okazja to dobry zarobek, rzędu nawet 250 mln USD, jest to po części wyrównanie możliwości 3 największych stacji.

Muzyka:

Swoją drogą, kto pierwszy odgadnie jaki akcent ma pan grający główną role w spocie? :)
Podpowiem tylko, że pochodzi on z Minnesoty a akcent jest udawany.

źródła:
en.wikipedia.org/wiki/Super_Bowl
en.wikipedia.org/wiki/Super_Bowl_advertising
www.cbsnews.com/8301-500395_162-57566873/super-bowl-ad-prices-rise-worth-the-cost/

Podobne reklamy:
 • Taco Bell – Viva Young!

  Ameryka żyje teraz pucharem Super Bowl. A z tej okazji największe firmy wykupują bloki reklamowe ukazujące się podczas zmagań football-erów. Nic dziwnego, rozgrywki ogląda średnio 80-90 Milionów ludzi, wyobraźcie sobie taki target. Oczywiście nie każdego stać na taką reklamę, 30-sto sekundowy spot kosztuje obecnie 3 000 000 USD, a właśnie tyle spot, co jego emisja. Swoją
 • Kia Optima – marzenia z Adrianą Lima

  To już trochę jak filmowe superprodikcje. Z okazji Super Bowl w stanach firmy prześcigają się w pomysłach na reklamę, która najbardziej zapadnie 100 milionom widzów w pamięć. Kia, trzeba przyznać postarała się wyjątkowo. Reklama z modelką Adrianą Lima pozwoliła stworzyć jedną z najbardziej seksownych reklam ;) Zapraszam do obejrzenia. A tymczasem, pierwsza muzyka z reklamy to: The
 • Fiat Abarth – Cabrio reklama z Super Bowl

  Jeszcze jedna reklama z Super Bowl, o której zapomniałem wspomnieć. Reklama Fiata Abarth w wersji cabrio. Sama reklama jak na warunki Super Bowlowe, nieszczególna, ale muzyka może przypaść do gustu wielu osobom. Utwór, który słyszycie w tle to: Hooverphonic – 2Wicky Reklama: Muzyka:

Dodaj komentarz


b21
Przeczytaj poprzedni wpis:
Taco Bell – Viva Young!

Ameryka żyje teraz pucharem Super Bowl. A z tej okazji największe firmy wykupują bloki reklamowe ukazujące się podczas zmagań football-erów....

Zamknij