Reklamowe Lwy z Cannes

Najpopularniejsze reklamy:

  None Found

Cannes Lions to coroczna impreza, jedna z najważniejszych dla branży reklamowej. W tym roku po raz 59 przyznano nagrody w kategorii reklamy. Nie mogliśmy zapomnieć o tak ważnym wydarzeniu z tej branży :).
Kilka reklam nagrodzonych w tym roku, mogliście oglądać na łamach naszego serwisu z resztą.

Pełną listę reklam, które otrzymały nagrody znajdziecie na tej stronie plebiscytu.
My skupimy się tylko na tych reklamach, które otrzymały Grand Prix, bo aby wymienić wszystkich nagrodzonych, tak naprawdę trzeba by było stworzyć nowy podserwis…

Najpierw Lew w kategorii Branded Content & Entertainment
Kampania ‚Kultywuj’ (z pol.) przeprowadzona dla firmy CHIPOTLE przez CREATIVE ARTISTS AGENCY z Los Angeles, była prowadzona w outdoorze, internecie i oczywiście TV. Dodatkowo wprowadzała interakcje pomiędzy marką a konsumentami.
Ale przechodząc do najważniejszego dla nas, czyli reklamy tv. Sukcesem okazało się wkomponowanie muzyki popularnego zespołu Coldplay („The Scientist”), która przerobiona na potrzeby reklamy brzmi jednak dużo gorzej ;). Osobiście reklama jak dla mnie jest przeciętna, ale tutaj Lew dotyczył nie tylko samej produkcji telewizyjnej, ale całej kampanii.

Kolejną z kategorii był Lew z dziedziny Creative Effectiveness i to ten chyba najbardziej powinien nas zachwycić. Tutaj statuetkę zgarnęła reklama Axe od BBH LONDON.
Tutaj doceniony został całokształt promocji marki, za który imho Lew oczywiście zasłużony… Wystarczy przypomnieć chociażby:

Reklamę i muzykę z niej znajdziecie u nas, w artykule AXE – Ulegną nawet anioły.

Następna kategoria to po prostu Cyber. Tutaj Grand Prix zdobyły dwie reklamy. Nike i reklama promocyjna Szwecji.
‚Produkt’ NIKE+ FUELBAND to zliczanie energi. To dopiero interakcja z konsumentami marki :). Za kreacje kampanii odpowiadało R/GA New York.

Curators of Sweden, to akcja, w której cotydzień ktoś zostaje ‚kuratorem’ i prowadzi przed dane 7 dni Twitterowe konto @Sweden.

Zwycięstwo w kategorii Design dostał ‚Słoneczny Raport’:

Lwa Film Craft zdobył Canal+ ze swoim niedźwiedziem, którego też już mogliście obejrzeć u nas, a przynajmniej tak mi się wydaję, bo samej reklamy znaleźć nie mogę.
Produkcję stworzył francuzki BETC Paris.

W kategorii Media, zwyciężył Google, ze swoim Google Voice. Tak tak tylko w ramach wzmianki, bo nijak ma się to do tematu reklamy, ale przecież warto wiedzieć, że być może już niedługo zamiast wklepywać hasła, będziemy je po prostu wymawiali…

Podobnie jest z kategorią Outdoor. Tylko o niej wspomnę:
Zwycięski outdoor Coca-Coli i jeszcze ciekawsza (znowu mam wrażenie, że tel link już się u nas pojawiał) akcja Mercedesa:

Resztę nagród możecie obejrzeć pod wspomnianym na początku linku do oficjalnej strony Cannes Lions.
Podsumowując tylko, chciałbym się odnieść do samego konkursu. Plebiscyty mają to do siebie, że nie zawsze wygrywają w nich faworyci publiczności, a tylko te kreacje, które przypadną do gustu jury. W tym przypadku jednak, nie dziwi fakt, że Lwy z Cannes zostały tak prestiżową imprezą. Przeglądając zwycięskie kampanie i reklamy, ma się wrażenie, że jesteśmy w ‚idealnym’ świecie. To znaczy, przeważająca większość (a właściwie prawie wszystkie) nagród jest w pełni zasłużona. Cannes Lions to plebiscyt, w którym oprócz nowych trendów, znajdziemy inspirację i najlepsze produkcję, stąd też stał się on najlepszym konkursem w tej branży, a teraz chyba też najważniejszym.

Jako ciekawostkę dodam, że w kategorii Young, a dokłądniej Cyber Young złoto (tutaj nie ma Grand Prix) dostał polski oddział agencji Saatchi & Saatchi za kreację dla fundacji Bill’a i Melindy Gates, którą możecie obejrzeć tutaj. Ale to jeszcze nie koniec, bo w kolejnej Film Young srebro zdobyła agencja Leo Burnett.

Podobne reklamy:
 • Reklamy Frugo

  Frugo to napój z nie bylejaką historią… W Polsce pojawił się dokładnie 16 lat temu i swoją popularność zdobył m. in. ciekawymi reklamami i sloganem ‚No to Frugo’. Stare reklamy Frugo okazały się być tak oryginalne, że nowy właściciel marki, postanowił je nam przypomnieć i tak oto w telewizji znowu widzimy chociażby ‚samoprzychodzące’ frugo: Co takiego dobrego
 • Reklamy LIDL

  Postanowiłem poruszyć ten temat. LIDL swoimi reklamami coraz częściej rzuca się w oko. Za zmianą hasła reklamowego z „LIDL jest tani” na „LIDL mądry wybór” przyszedł także nowy trend w reklamach. W tej chwili marka wypuszcza dwa typy reklam. Muzyczne (nasze ulubione) i te z jajem, jak na przykład ta ostatnia produkcja z okazji „Amerykańskiego
 • Orange – Mapping w Warszawie

  Warto również wspomnieć o reklamie jaką zaprezentował nam Orange (trzeba przyznać lubią rozmach) w Warszawie na ścianie hotelu Novotel Centrum. Wraz z NEWMOTION Studios (odpowiedzialnymi za animacje) oraz Uchostudio (odpowiedzialnym za dźwięk) zaprezentował nam Mapping, którego w rozmiarze XXL, w Polsce chyba jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać. Na Youtube mogliśmy oglądać podobne kreacje z zagranicy (niestety

One Comment

 1. Pingback: AXE żel pod prysznic | muzyka z reklam - utwory prosto z tv

Dodaj komentarz


b21
Przeczytaj poprzedni wpis:
Heineken Open’er 2012 zapowiedź

A to muzyczna zapowiedź imprezy, która od 4 lipca zatrzęsie fanami muzyki :). Heineken Open'er Festival 2012. Tym razem na...

Zamknij