Orange – Mapping w Warszawie

Najpopularniejsze reklamy:

  None Found

Warto również wspomnieć o reklamie jaką zaprezentował nam Orange (trzeba przyznać lubią rozmach) w Warszawie na ścianie hotelu Novotel Centrum.
Wraz z NEWMOTION Studios (odpowiedzialnymi za animacje) oraz Uchostudio (odpowiedzialnym za dźwięk) zaprezentował nam Mapping, którego w rozmiarze XXL, w Polsce chyba jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać. Na Youtube mogliśmy oglądać podobne kreacje z zagranicy (niestety myślę, że lepsze), które z resztą możecie oglądać niżej.

Polska kreacja Orange na Euro, czyli Mapping na hotelu Novotel:

Mapping Orange był chyba w największym, prezentowanym dotychczas w Polsce, formacie. Ciężko określić natomiast czy był najlepszym z dotychczas prezentowanych, bo tych, zrobionych z rozmachem było niewiele – pod względem estetycznym pozostawia mi wiele do życzenia, za to nadrabia swoim wielkim formatem.

Dla porównania, nieco wcześniejsza prezentacja z Nowego Świata, również w Warszawie i również z okazji Euro (Oj, jeszcze miesiąc, przygotujcie się, ten temat będzie teraz wracał coraz częściej):

Ciekawy pokaz odbył się też w Szczecinie rok temu:

Jakiś czas temu, Volkswagen dobrze wykorzystał tą technikę przy promocji swojego nowego modelu. Wyglądało to mniej więcej tak:

I teraz wracając do jakości. Wystarczy porównać Polskie „performace’y” z tymi ze stanów czy zachodu:

Jak dla mnie, są po prostu atrakcyjniejsze, bardziej dopracowane i treściwe. Oczywiście, to, że te prezentowane w Polsce są gorsze, nie znaczy, że nie potrafimy tego co na zachodzie. W Polsce jest wielu utalentowanych animatorów i designerów, tylko niestety na ich usługi, chyba nie stać polskie miasta czy firmy, które chcą się promować w ten sposób.
Tak czy inaczej, bardzo dobrze się dzieje, że nowe technologie, czy właśnie techniki reklamy docierają i do nas. Będziemy mogli jeszcze bardziej nacieszyć oko :)

Podobne reklamy:
 • Volkswagen Passat – Garaż

  W Polsce jeszcze nie widziana reklama nowego Passata z 2012 roku. W tle muzyka jakbym już gdzieś ją słyszał, ale niestety nie mogę jej skojarzyć. Miejmy nadzieje, że niedługo będziemy mogli ją oglądać również w Polsce. Piosenka z reklamy Passata to: Little Joy – Next Time Around Reklama: Muzyka:
 • Citroen DS5 – heavy metal

  Tego się nie spodziewał. I nie mam tutaj bynajmniej na myśli nowego modelu Citroena, bardziej chodzi mi o odważną muzykę, która marka podpisała swoją nową reklamę. Na razie jak widzę reklama emitowana jest m. in. w Holandii, ciekawe czy w Polsce również będziemy mogli oglądać tą reklamę, w tym wydaniu. Muzyka z reklamy to: Marilyn Manson
 • BMW X1

  Ładna, estetyczna reklama nowego BMW X1. Od razu można zauważyć w jaki target celuje BMW ze swoim modelem X1. Aktywni, młodzi ludzie, w czerwonym(?) BMW. Swoją drogą, znam przynajmniej dwa polskie bandy/zespoły grające bardzo podobny rodzaj muzyki. Jest to Mate.o i Poluzjanci, myślę, ze przy tej okazji warto wspomnieć też o nich. Ich muzyka niżej. Tutaj użyto

One Comment

 1. Pingback: Adidas AdiZero – nowe spojrzenie na reklamę | muzyka z reklam - utwory prosto z tv

Dodaj komentarz


b21
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sail – Awolnation

Mocny utwór, jednak ciągle dobrze brzmiący, pobudzający... Sail - Awolnation

Zamknij