Najpopularniejsze reklamy 2011/2012

Najpopularniejsze reklamy:

  None Found

Właśnie mija rok, od kiedy działa muzykazreklam.com. Z tej okazji, postanowiłem pozbierać garść, mam nadzieję ciekawych informacji, które Wam zaprezentuję.

Najpopularniejsze reklamy ostatniego roku

Ranking obejmuje wszystkie reklamy, w których pojawiła się ciekawa, bądź jakakolwiek muzyka. Czas w którym reklamy pojawiały się w telewizji to październik 2011 – październik 2012, tak więc pełny rok.

Pierwsza dziesiątka wygląda tak:

Jak widać niekwestionowanym pogromcą jest reklama Carlo Rossi, z ilością ponad 55 000 wyświetleń. Muzyka z reklamy odniosła duży sukces. Kiedy po raz pierwszy spot ukazał się w telewizji, momentalnie, muzyka z tej reklamy zaczęła być najczęściej wyszukiwaną reklamą i do tej pory swojej pozycji nie oddała. Producent wina, chyba odkrył potencjał reklamy z tą muzyką, bo później jeszcze przynajmniej dwa razy, reklama z nieco zmienionym przesłaniem pojawiała się w ramach reklamowych.

Reklama Carlo Rossi:

Druga pozycja w rankingu to chyba największe zaskoczenie. Spot promujący Cadillaca SRX nie był jeszcze na wizji (co nie dziwi, bo marka nie jest znana w Polsce, być może nie ma nawet oficjalnego importera u nas), a mimo to uplasował się tak wysoko. Możliwe, że w ten artykuł najczęściej klikali Amerykanie, u których spot się pojawiał. W takim razie jaka muzyka, aż tak uwiodła ludzi z innego kontynentu? Dokładnie ta:

3 miejsce, to celny strzał w zespół M83, który (m.in. dzięki reklamom Lecha) stał się już bardzo popularny również w Polsce. Ludziom, utwór Midnight City, bardzo przypadł do gustu. Co ciekawe. Kilka dni przed ukazaniem się reklamy, muzyka M83 – Midnight City pojawiła się u nas, w dziale Muzyka do reklam. Kto wie, może to my przyczyniliśmy się do wyboru tego właśnie utworu? :)

Reklama Lecha:

Kolejne miejsca zajęły reklamy, w których muzyka, była po prostu świetna. Szybko wpadała w ucho i chcieliśmy jej słuchać.
Ba. To właśnie jedna z takich reklam (dokładniej był to spot sklepów Komputronik), w której muzyka mnie urzekła, dała mi pomysł na stworzenie muzykazreklam.com.

Przez ten rok serwis zmieniał się, były dodawane co raz to nowe moduły. Najważniejszym było Forum, na którym możecie napisać jakiej muzyki z reklamy szukacie, a my pomagamy Wam ją odnaleźć. Nasza baza to obecnie dokładnie 343 tytuły utworów z reklam.
W tym czasie odwiedziło nas blisko 200 000 unikalnych użytkowników, a artykuły naliczyły ponad pół miliona wyświetleń. Nasz fanpage na facebook ma już ponad 1000 fanów.

Dziękujemy! i obiecujemy, że postaramy się dostarczyć Wam jeszcze więcej ciekawych informacji ze świata muzycznej reklamy.

Zobacz też:
Pełen ranking 100 najpopularniejszych reklam »

Podobne reklamy:
 • Carlo Rossi

  Dzisiaj przyjrzę się reklamom Carlo Rossi. Coroczna, muzyczna reklama na wiosnę stanie się już być może tradycją tej marki. Zagadka muzyki z reklamy Carlo Rossi 2012 rozwiązana w tym artykule. Natomiast pod tym adresem znajdziecie reklamę z 2011 roku, wraz z tytułem muzyki. Reklama z poprzedniego roku okazała się strzałem w dziesiątkę. Patronat nad wydawnictwem „Fabryka Trzciny” okazał
 • Reklamy Frugo

  Frugo to napój z nie bylejaką historią… W Polsce pojawił się dokładnie 16 lat temu i swoją popularność zdobył m. in. ciekawymi reklamami i sloganem ‚No to Frugo’. Stare reklamy Frugo okazały się być tak oryginalne, że nowy właściciel marki, postanowił je nam przypomnieć i tak oto w telewizji znowu widzimy chociażby ‚samoprzychodzące’ frugo: Co takiego dobrego
 • Orange – Mapping w Warszawie

  Warto również wspomnieć o reklamie jaką zaprezentował nam Orange (trzeba przyznać lubią rozmach) w Warszawie na ścianie hotelu Novotel Centrum. Wraz z NEWMOTION Studios (odpowiedzialnymi za animacje) oraz Uchostudio (odpowiedzialnym za dźwięk) zaprezentował nam Mapping, którego w rozmiarze XXL, w Polsce chyba jeszcze nie mieliśmy okazji oglądać. Na Youtube mogliśmy oglądać podobne kreacje z zagranicy (niestety

Dodaj komentarz


b21
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warka – Na każde zgrupowanie

W pierwszym momencie, zupełnie nie skojarzyłem, ze w tle reklamy słychać muzykę (może to dlatego, że muzyka rozpoczyna się dopiero...

Zamknij