Carlo Rossi

Najpopularniejsze reklamy:

  None Found

Dzisiaj przyjrzę się reklamom Carlo Rossi. Coroczna, muzyczna reklama na wiosnę stanie się już być może tradycją tej marki.

Zagadka muzyki z reklamy Carlo Rossi 2012 rozwiązana w tym artykule.
Natomiast pod tym adresem znajdziecie reklamę z 2011 roku, wraz z tytułem muzyki.

Reklama z poprzedniego roku okazała się strzałem w dziesiątkę. Patronat nad wydawnictwem „Fabryka Trzciny” okazał się być bardzo trafiony, muzyka z tamtej reklamy była jedną z najczęściej wyszukiwanych. A jak dobrze wiemy, taki szum wokół marki może przynieść tylko korzyści.
Jakie było moje zdziwienie, kiedy to w tym roku w reklamie wina pojawił się dużo mocniejszy kawałek. Owszem, jest on utrzymany w nieco chill outowym klimacie, jednak jest to przebój bardziej klubowy niźli chillowy. Ale okazuje się, że tym razem (oprócz tego, że reklama jest sama w sobie dużo ciekawsza) muzyka trafiła jeszcze bardziej w gusta Polaków. Była wyszukiwana jeszcze częściej (dane za statystykami muzykazreklam.com).

Reklama z roku 2012:

Co takiego niesamowitego jest w reklamie, że chciałem o niej tutaj wspomnieć?
Nie wiem czy zauważyliście, ale w całej reklamie, ani razu nie zobaczymy butelki wina, a mimo to, reklama jest tak charakterystyczna, że już po pierwszej nucie usłyszanej w TV każdy kojarzy ją z tą właśnie marką. Czyli pierwszy punkt – oryginalność, z którą od razu kojarzone jest wino.

Druga, ważna sprawa to dotarcie do głównego targetu marki, jakim niewątpliwie, wnioskując z reklamy, jest pełnoletnia młodzież. Nie do końca chce mi się wierzyć, że tutaj akurat reklama wstrzela się w trendy, owszem, młodzi pijają wino, ale są to przeważnie kobiety, mężczyźni mimo wszystko stawiają na trunki bardziej wyskokowe. Zawsze myślałem (niestety nie mogę tego poprzeć żadnymi oficjalnymi danymi), że kobiety przepadają bardziej za muzyką Chill out niż klubową, no ale być może badania świadczą inaczej. I trochę wbrew sobie jednak, wnioskuje, że tegoroczna reklama trafia do jeszcze większej ilości osób, o czym świadczy zainteresowanie muzyką z reklamy.

Poprzednia reklama:

Reklamy Carlo Rossi wybitnie ukazują nam, że czasami kampania promocyjna wcale nie musi być tak bardzo dosłowna i dociera wtedy do odbiorcy z mocniejszym działaniem. Z drugiej jednak strony, co by było gdyby każda reklama wyglądała tak jak te? Reklamy byłyby atrakcyjniejsze, ale czy wtedy reklamy byłyby tak wyraźne? I wreszcie, czy nie mylilibyśmy reklamy np. Tyskiego z Warką?
Osobiście uważam, że takie działania zadziałały by pozytywnie, być może chętniej pozostawalibyśmy na kanale podczas reklam? A same reklamy tak na prawdę jeszcze bardziej zapadały by w pamięć.

Podobne reklamy:
 • Najpopularniejsze reklamy 2011/2012

  Właśnie mija rok, od kiedy działa muzykazreklam.com. Z tej okazji, postanowiłem pozbierać garść, mam nadzieję ciekawych informacji, które Wam zaprezentuję. Najpopularniejsze reklamy ostatniego roku Ranking obejmuje wszystkie reklamy, w których pojawiła się ciekawa, bądź jakakolwiek muzyka. Czas w którym reklamy pojawiały się w telewizji to październik 2011 – październik 2012, tak więc pełny rok. Pierwsza dziesiątka wygląda tak: Carlo
 • Reklamy LIDL

  Postanowiłem poruszyć ten temat. LIDL swoimi reklamami coraz częściej rzuca się w oko. Za zmianą hasła reklamowego z „LIDL jest tani” na „LIDL mądry wybór” przyszedł także nowy trend w reklamach. W tej chwili marka wypuszcza dwa typy reklam. Muzyczne (nasze ulubione) i te z jajem, jak na przykład ta ostatnia produkcja z okazji „Amerykańskiego
 • Reklamy Frugo

  Frugo to napój z nie bylejaką historią… W Polsce pojawił się dokładnie 16 lat temu i swoją popularność zdobył m. in. ciekawymi reklamami i sloganem ‚No to Frugo’. Stare reklamy Frugo okazały się być tak oryginalne, że nowy właściciel marki, postanowił je nam przypomnieć i tak oto w telewizji znowu widzimy chociażby ‚samoprzychodzące’ frugo: Co takiego dobrego

Dodaj komentarz


b21
Przeczytaj poprzedni wpis:
Call of Duty na XBOX 360

Fani tej gry nie potrzebują wcale tej reklamy, ale sam fakt, że jest, w dodatku prezentuje się całkiem dostojnie. W...

Zamknij